четвер, 23 червня 2016 р.

Медалі тернопільських «королев» спорту

«Хто поїде до Ріо?» Під таким гаслом у Луцьку з 16 до 19 червня проходив чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді. На Волині зробили все для того, щоб якомога більше спортсменів виконали нормативи і потрапили на Олімпійські ігри або на чемпіонат Європи в Амстердам. А організацією змагань довели: те, що ще рік тому комусь здавалося неможливим, насправді можливе. І якщо у нас і раніше були спортсмени світового екстра-класу, то тепер і у них, і у нас з’явилася можливість виступати і насолоджуватися, без перебільшення, турніром європейського рівня. У Тернопільській обласній федерації легкої атлетики, звісно, сподівалися на успішний виступ і кількох  наших відомих спортсменів. Однак підійти до змагань в оптимальній формі їм, вочевидь, не вдалося. В тому ж стипль-чезі на 3000 м Іван Стребков з результатом 9.02,25 сек  фінішував п’ятим серед українців. Не зміг поборотися за медалі й у бігу на 5000 метрів, показавши  також п’ятий час (14.18,57 сек). У секторі для метання диску Іван Панасюк з найкращим результатом завершив кваліфікацію. Однак під час фіналу конкуренти зуміли значно додати,  а Іван пославши снаряд практично в ту ж саму точку, фінішував шостим (56.64 м). Ще на одну сходину нижче розмістився в підсумковому протоколі після чоловічих стрибків у довжину Сергій Крук. Ніби й непоганий, як для себе, політ продемонстрував у найкращій спробі — 7 метрів 60 сантиметрів. Але щоб завоювати медаль на цих змаганнях, потрібно було долати восьмиметровий рубіж. У цьому ж секторі варто відзначити і Дмитра Чорноту, який виборов п’яте місце в потрійному стрибку (15.53 м). Руслан Даньків в бігу на 1500 м показавши в попередніх забігах четвертий результат (3.51,72 сек) в фіналі був тільки одинадцятим.   І якщо  дорослим нашим спортсменам не все вдалося на цьому св’яті легкої атлетики то порадувала молодь. Перше місце серед молоді та друге серед дорослих, з результатом 9.59,56 в бігу на 3000м з/п виборола студентка  ТНПУ ім.В.Гнатюка - Стребкова Наталя.Також перше місце в метанні спису (53.62 м) за студенткою ТНЕУ Фетіскіною Тетяною,  четвертою в метанні молота (50.74 м)  була ще одна студентка ТНЕУ Ніконенко Вікторія. П’яте, сьоме та восьме місця за студентами  ТНПУ ім.В.Гнатюка – Більчак Оксаною (800м-2.11.89 сек), стрибунів в висоту Стефанишиної Христини (175см) та Хоми Олександра (200см).      Команда Тернопільської області набравши 480 очок в загальному заліку серед усіх команд України п’ятнадцята.